Dny Tbilisi proběhly ve dnech 22.4. – 24.4.2013. Skladbě programu věnovala gruzínská strana velkou pozornost. Akce byla slavnostně zahájena 22. 4. večer koncertem gruzínské vokální polyfonie v podání souboru Georgian Voices, jehož se zúčastnili i starosta Tbilisi G. Ugulava a za hlavní město Prahu náměstek primátora Václav Novotný. Kulturní program však začal již téhož dne odpoledne zhruba hodinovým vystoupením mládežnického dechového orchestru Georgian Brass v dolní části Václavského náměstí; na témže místě orchestr vystoupil ještě i 23. 4.  Součástí programu byla dále dvě představení (Extravaganza a The Wall) unikátního prstového divadla The Fingers Theatre z Tbilisi, díky nonverbálnímu charakteru vystoupení velice úspěšného právě i v zahraničí.

Nejen po dobu Dnů, ale až do 10. 5. se konaly dvě výstavy – první, věnovaná rehabilitaci Starého Města v Tbilisi, byla umístěna v pasáži Škodova paláce, druhou, jež pod názvem Tbiliské památníky Pražany seznámila s fenoménem memoriálních muzeí v Tbilisi, hostilo Muzeum hlavního města Prahy.

Program se setkal s velice příznivou odezvou u publika, všechna představení byla prakticky vyprodána a pozitivní ohlas měly i živé koncerty na Václavském náměstí i obě výstavy.

Dnům předcházela úspěšná reklamní kampaň, s graficky zajímavým a výrazným designem vycházejícím z barev města Tbilisi, která rovněž přitáhla pozornost. Během Dnů pak kromě informačního materiálu připraveného z naší strany byly k dispozici i propagační letáky a DVD o Tbilisi, které připravilo město Tbilisi.

Akci se i přes velice krátký čas na přípravu (termín dojednán teprve na konci února) podařilo úspěšně realizovat, hodnocení ze strany účastníků i návštěvníků akcí bylo jednoznačně pozitivní.

  

Akce Dny Jeruzaléma v Praze probíhala v období 13. 6. – 22. 6. 2013 a byla svým rozsahem nejvýznamnější zahraničně kulturní akcí roku 2013. Akce měla několik žánrových okruhů. Zřejmě divácky nejviditelnějším byla hudební prezentace jakožto součást souběžně probíhajícího mezinárodního hudebního festivalu United Islands, kde se představily v rámci sekce Yellow Submarine Club Infusion následující interpreti: Adi Ulmansky, FOLO, Jali Ensemble, Acollective, 3421, SAZ, Izabo, Crunch  22.

Další výraznou součástí festivalu, která byla navržena pořadatelskou agenturou a izraelskou stranou a vedla ke zvýšenému výdaji MHMP na celou akci oproti původnímu propočtu, bylo začlenění filmové přehlídky izraelské kinematografie v Kině Světozor a také mladé izraelské tvorby na Letné.

Kromě toho Jeruzalém v Praze představil svůj taneční soubor Catamon Theatre a Yael Raseoli předvedla nonverbální představení loutkového divadla.

Proběhla také výstava šperků a výstava fotografií Human Family, zachycující život v Izraeli.

V restauraci Bar Bar mohli návštěvníci akcí po dobu konání festivalu ochutnávat izraelské speciality, gastronomická prezentace probíhala také v Mlýnské kavárně na Kampě a v kavárně Mamma Coffee.

Na Klárově byl vztyčen party stan k akci, kde se lidé mohli dovědět více nejen o festivalu, ale také o Jeruzalémě a jeho vztazích s HMP.

Celkově lze z návštěvnického hlediska akci hodnotit jako úspěšnou.