Moderní návštěvnické centrum bude poskytovat nejen turistické informace a služby, svým klientům nabídne také odpočinkovou zónu, připojení k Wi-Fi či oficiální suvenýry města. Součástí Visitor Centre je také směnárna s přehlednými kurzy, nulovými poplatky a jasnými podmínkami transakce.

Turistická informační centra Pražské informační služby – Prague City Tourism v loňském roce využilo 1 361 000 lidí a jejich zaměstnanci zodpověděli více než 608 000 dotazů. Nejvytíženějším bylo s 808 000 klienty návštěvnické centrum ve Staroměstské radnici a informační stánky na ruzyňském letišti.   

Slavnostního otevření Visitor Centre se ve čtvrtek 9. září se zúčastnili mj. radní hl. m. Prahy pro kulturu, památkovou péči, výstavnictví a cestovní ruch Jan Wolf a ředitelka PIS - PCT Nora Dolanská, kteří se také ujali přestřížení pásky.

Na následující tiskové konferenci pak oba seznámili přítomné hosty s dosavadními výsledky příjezdového cestovního ruchu do Prahy v letošním roce i s činností informačních center PIS-PCT. Po skončení tiskové konference odpovídali na dotazy, týkající se cestovního ruchu.

Tisková zpráva k otevření nového Visitor Centre

Tisková zpráva k výsledkům příjezdového turismu v r. 2015