K 25. výročí partnerství mezi Hamburkem a Prahou prezentuje Manusarts práce dvou mladých hamburských fotografek.  Shenaz Seker a Rebecca Hoppé portrétují pohledy na města Hamburk a Prahu jinak než z turistické perspektivy. Jejich práce je doplněna velkoformátovými a pestrobarevnými díly architektonických forem pražské umělkyně Jitky Štenclové a sehraným chaosem malých fragmentů kulturní a společenské skutečnosti ze série Jiřího Votruby „Too Much Love In The City“.

Hamburská fotografka Shenaz Seker fotografovala Prahu po dobu tří měsíců. Obrazy vznikly v roce 2011 v rámci programu „Artist in Residence“ podporovaného Goethe Institutem Praha a Úřadem pro kulturu města Hamburku. Umělkyni se podařilo portrétovat pohledy na město z jiné než turistické perspektivy.

Rebecca Hoppé je pravnučkou fotografa E.O. Hoppé, který byl vedle Alfreda Stieglitze a Edwarda Steichena jedním z nejdůležitějších fotografů v první polovině 20. století. Rebecca portrétuje v rámci výročí partnerství kromě pohádkových postav kontrastně hamburská zákoutí.

K českým umělcům, které obě kurátorky Hannelore a Jana Pulkrabek v posledních letech v Hamburku prezentovaly patří mimo jiné: Filip Černý, Petr Malina, Zbyněk Sedlecký, Pavel Brunclík, Jiři Votruba, Jitka Štenclová, Katarina Brunclíková, Antonín Střížek.