Hotel U Zlaté studně v Praze je podle návštěvníků cestovatelského serveru TripAdvisor nejlepším luxusním hotelem v Evropě. V celosvětovém srovnání 25 luxusních hotelů obsadil třetí příčku. Z luxusních hotelů se do první pětadvacítky evropských hotelů dostal také pražský Alchymist Grand Hotel and Spa, který v žebříčku Travelers’ Choice 2016 obsadil jednadvacátou příčku.

V letošním roce bude započata generální rekonstrukce fasády věže Staroměstské radnice s arkýřovou kaplí a orlojem. Oprava způsobí provozní omezení na vyhlídkovém ochozu radniční věže, který bude v příštím roce na dobu nezbytně nutnou uzavřen. Předpokládané ukončení stavebních prací je plánováno do října 2018.

Staroměstské náměstí s adventními trhy je nejkrásnějším vánočním místem na světě. Rozhodli o tom čtenáři prestižního amerického listu USA Today, kteří hlasovali v internetové anketě od 1. do 21. prosince letošního roku. Na druhém místě za Prahou skončilo v anketě Portoriko a na třetím ryze „vánoční“ americké město McAdenville v severní Karolině.

Novým ředitelem Prague Convention Bureau se k 1. 1. 2016 stal Roman Muška. Ve vedení PCB vystřídal Lenku Jarošovou, která se rozhodla ukončit své působení v organizaci ke konci roku 2015.

V jubilejním 25. ročníku veletrhu cestovního ruchu Holiday World, který se v Praze bude konat ve dnech 18. - 21.2.2016, se jako čestný host představí vzdálená Čína. Partnerství je výsledkem diplomatických jednání nejen na oficiální mezivládní úrovni v poslední době, ale i jednání mezi čínským tourist boardem (CNTO), CzechTourismem a Inchebou Expo Praha. Čína se bude prezentovat na dominantním stánku ve střední hale Průmyslového paláce, “doveze” celou řadu čínských touroperátorů, prostřednictvím Hainan Airlines bude propagovat přímé letecké spojení mezi Prahou a Pekingem a kromě jiného připraví bohatý kulturní program pro běžnou veřejnost v rámci oslav čínského Nového roku.

 

Zdroj: Pražská informační služba - Prague City Tourism